wawel

Urząd Skarbowy w Krakowie

Urząd skarbowy do organ administracyjny Państwa, którego zadaniem jest organizowanie pracy kraju w zakresie ściągania podatków i administracji podatkowej. Naczelnik Urzędu Skarbowego podlega Ministrowi Finansów. W US na pewno częstymi gośćmi będą osoby prowadzące działalności gospodarcze, również te jednoosobowe. W Krakowie nie brak przedsiębiorców – gdzie więc udać się w razie wątpliwości lub problemów dotyczących skarbówki?

Kraków to jedno z największych i najpiękniejszych miast w Polsce. Jest to historyczna Stolica kraju a także stolica województwa małopolskiego. Znajdują się w nim liczne zabytki i dzieła architektoniczne ale też wiele budynków, które mają funkcje zaspokajania potrzeb administracyjnych mieszkańców. Jednym z takich miejsc jest Urząd Skarbowy. Poniżej dane do US w Krakowie przedstawione w formie mapy.

W Krakowie jest kilka urzędów skarbowych – każdy dedykowany dla właściwej dzielnicy miasta, dzięki czemu mieszkańcy nie muszą daleko jechać, aby załatwić swoją sprawę w US. Dodatkowo istnieje też Małopolski Urząd Celno-Skarbowy oraz Izba Administracji Skarbowej w Krakowie, które również są urzędami podchodzącymi pod sprawy skarbowe. Zapraszamy do korzystania z mapy poniżej:

Urzędy Skarbowe w Krakowie – mapa