Rafting po Dunajcu – przygoda, o jakiej marzysz

Pieniny to jeden z piękniejszych terenów Polski, który zdecydowanie warto zobaczyć. Jeśli dodać do tego prawdziwą przygodę w postaci raftingu po prawym dopływie Wisły, Dunajcu – plan na perfekcyjny wypad gotowy.

Czym właściwie jest rafting?

Rafting jest formą turystycznego spływu (flisu) rzecznego, do którego można używać między innymi pontonów, łodzi, tratw czy kajaków. Podczas spływu Dunajcem można liczyć na niepowtarzalne widoki, a także niezwykłe emocje, jakie towarzyszą raftingowi.

Sama rzeka, choć charakteryzuje się stosunkowo wartkim nurtem, jest dość bezpieczna i pozwala skupić się na niezwykłych widokach dookoła. Jako że w rzece nie ma zbyt wielu przeszkód – rafting po Dunajcu przebiega spokojnie, co czyni go doskonałym wyborem na krótki relaks w gronie rodziny lub przyjaciół.

Niezwykła przygoda w górskiej okolicy

Rafting Dunajec ma miejsce w samym sercu malowniczych Pienin. Dzięki wspomnianemu bezpieczeństwu na liczącej kilkanaście kilometrów trasie, osoby uczestniczące w spływie mogą bez przeszkód oddać się przyjemności płynącej z odczuwania pędu wiatru we włosach, ale również podziwianiu niezwykłej przygody tego górskiego pasma znajdującego się w łańcuchu Karpat.

Rafting Dunajec odbywa się od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. To oznacza, że nawet jeśli terminarz jest wypełniony spotkaniami i wypadami – w ciągu tych kilku miesięcy w roku każdy powinien znaleźć czas na spływ choćby jeden raz do roku. Te niepowtarzalne emocje i kontakt z naturą pozwalają się odprężyć w sposób, jakiego nie sposób szukać przy innych aktywnościach.

Bezpiecznie i emocjonująco

Raft Dunajec jest bezpieczny między innymi dzięki samej budowie koryta rzeki. Pozbawiony dużych, potencjalnie niebezpiecznych przeszkód Dunajec, pomimo zapewniającej dość duże emocje prędkości – nie sprawia, że występuje jakiekolwiek ryzyko wypadnięcia z pontonu czy kajaka.

Dodatkowo, duże doświadczenie firmy Alexia sprawia, że w spływach mogą brać udział zarówno osoby, które korzystały z raftingu już wiele razy, jak i ci, którzy chcą spróbować tego typu aktywności po raz pierwszy. Na rafting po Dunajcu z tym przedsiębiorstwem decydują się zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami. To daje możliwość swobodnego korzystania z przyjemności, jaką daje rafting bez względu na takie aspekty jak wiek uczestników, stopień ich sprawności fizycznej, a nawet umiejętność pływania.

W trakcie przerwy podczas spływu, uczestnicy raftingu mają możliwość skorzystania z oferty karczmy Dunajec. Przyjemną niespodzianką jest rabat w wysokości 10%, który jest dostępny dla osób korzystających z usług Alexii.

Podziwiaj Pieniny z pontonu lub kajaka

Jak skorzystać z raftu po Dunajcu? To bardzo proste. Wystarczy zarezerwować termin, co jest niezwykle prostym procesem, a następnie… oczekiwać na termin wyprawy. Alexia zapewnia cały niezbędny sprzęt, który charakteryzuje się wysoką jakością, a co za tym idzie – również wysokim stopniem bezpieczeństwa.