Olimpiada Młodzieży

XXXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych 2026 została oficjalnie otwarta. To ogólnokrajowa impreza sportowa o randze Mistrzostw Polski, rozgrywana w formule inspirowanej ideą, organizacją i ceremoniałem Igrzysk Olimpijskich. W zawodach weźmie udział ponad 1900 uczestników, w tym ponad 1200 zawodniczek i zawodników.

Małopolska jako gospodarz

Małopolska po raz kolejny staje się sercem polskich sportów zimowych. Finały Olimpiady zostaną rozegrane w 9 sportach, m.in. w biathlonie, hokeju na lodzie, łyżwiarstwie figurowym i szybkim, narciarstwie alpejskim i klasycznym, snowboardzie, sportach saneczkowych oraz koszykówce kobiet i mężczyzn. Zmagania sportowe odbędą się w wielu małopolskich miejscowościach, w tym w Zakopanem, Białce Tatrzańskiej, Krynicy-Zdroju, Nowym Targu i Oświęcimiu.

Organizacja i patronat

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki, a bezpośrednim organizatorem Olimpiady jest Małopolska Federacja Sportu. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży po raz kolejny potwierdza, że Małopolska jest nie tylko sprawdzonym organizatorem największych wydarzeń sportowych, ale także miejscem, w którym rodzą się przyszłe gwiazdy polskiego sportu zimowego.

Źródło: malopolska.pl