Na siłownię, czy na fitness – jaki rodzaj aktywności wybrać dla siebie

Regularna aktywność fizyczna wzmacnia odporność, poprawia samopoczucie i dodaje energii na co dzień. Często problemem okazuje się jednak wybór odpowiedniego treningu. Siłownia, trener personalny, a może zajęcia fitness? Która z tych opcji będzie najlepsza w odniesieniu do naszych potrzeb?

Korzyści zarówno z treningu na siłowni, jak i uczestnictwa w zajęciach klubu fitness w Krakowie są ogromne. Bez względu na to, czy naszym priorytetem jest zdrowie, sylwetka czy kondycja fizyczna. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Warto więc dowiedzieć się, czym różni się jeden typ aktywności od drugiej.

Nie da się ukryć bowiem, że zakres ćwiczeń w obu przypadkach będzie bardzo różny. W związku z tym inne będą również efekty i cele, które możemy za ich pośrednictwem zrealizować. Jak to wygląda w przypadku siłowni?

Od czego zacząć ćwiczenia na siłowni i jak to wygląda w praktyce?

Pierwsza wizyta na siłowni zawsze przepełniona jest wątpliwościami i niepewnością. W tym momencie jest wiele rzeczy, których musimy się nauczyć. Najważniejszą z nich jest bez wątpienia poprawna technika wykonywanych ćwiczeń. Konieczne będzie też opracowanie odpowiedniego planu treningowego.

Z obiema kwestiami pomoże nam trener personalny. Zaleca się skorzystanie z jego usług przynajmniej przez pierwszy miesiąc ćwiczeń. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że osiągniemy pożądane efekty w wyznaczonym czasie. Sam przebieg planu treningowego będzie też dużo bezpieczniejszy, gdy nauczymy się go wykonywać pod okiem trenera. Czy trening w klubie fitness w Krakowie wygląda podobnie?

Jakich aktywności spodziewać się w klubie fitness w Krakowie?

Każdy klub fitness w Krakowie oznacza całogodzinne zajęcia grupowe pod okiem trenera prowadzącego. Największą zaletą tego wyjścia jest większa motywacja. Działamy bowiem w grupie i możemy oczekiwać wsparcia od osoby prowadzącej.

Często bloki zajęć fitness są dedykowane konkretnemu celowi: płaski brzuch, zdrowy kręgosłup czy rzeźbienie sylwetki. Najczęściej chodzimy na tego typu treningu, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Jest to też jeden z najskuteczniejszych sposobów na to. Kluby fitness w Krakowie opierają bowiem swoje bloki zajęciowe w dużej mierze na ćwiczeniach wydolnościowych. Różnorodność zajęć fitness pozwala na dopasowanie ich do oczekiwanego efektu.

Oznacza to dużo potu, dużo ruchu i całe mnóstwo spalonych kalorii. Czy da się jednak zbudować masę mięśniową na zajęciach fitness? Jak najbardziej! Wystarczy do swojego tygodniowego cyklu treningowego dodać jeden lub dwa bloki oparte na ćwiczeniach siłowych. Takie połączenie zagwarantuje nam świetną kondycję i korzystne zmiany w naszej sylwetce!