kot

Na co zwracać uwagę podczas wyboru imienia dla kota?

Jakie powinno być imię dla kota?

Na pewno powinno to być imię ładne i wdzięczne. Mruczek jest dość stereotypowe i nie należy do imion modnych. Obecnie koty mają inne imiona takie, jak na przykład Kuba, Maciek, Misiek. Imię Misia czy Sisi to popularne imiona dla kotek rodzaju żeńskiego. Uważa się, że kot nie reaguje na imię, lecz niekoniecznie jest to prawda. Podobno koty reagują na imię, gdy wypowiada je pan czy pani zwierzaka. Dzieje się tak czasami, widać, że na dźwięk własnego imienia kociak strzyże uszkami lub przychodzi. Jak imię dla kota wybrać?

Czy ludzkie imiona są dobre dla kotów?

Kiedyś uważano, że tak nie jest, ale dzisiaj ludzkie imiona są akceptowalne: Marta, Kuba czy Wojtek to dość często używane kocie imiona. Popularne są też imiona niebędące ludzkimi, na przykład Carmel, Kiler, Felix, Pasztet lub dla kotki Amber, Bajka, Pusia. Modne są także imiona Doris, Kropka, Pchełka, Ruda, Śnieżka. To tylko przykładowe imiona, ponieważ jest ich znacznie więcej, a wszystko zależy od fantazji właściciela danego zwierzaka. Jedno jest pewne: raz nadane imię powinno być używane przez wiele lat. Zwierzak przywiązuje się do imienia i nie można go zmieniać według widzimisię właściciela. Niektórzy nie nadają imienia, mówiąc Kot czy Kotka. Jest taka możliwość, jednak lepiej jest nadać kociakowi ładne imię, które będzie dla niego prawdziwą ozdobą. Ładne są imiona takie, jak Puchata, Puchatek, Uszatek, Wąsacz – nie są ludzkimi imionami, ale zwracają uwagę na cechy danego zwierzaka. Fryga, Figa, Drops, Karmelek czy Bryś  to też ciekawe imiona. Wiele zależy od fantazji właściciela i jego wyboru. Zwierzak sam imienia sobie nie wybierze, będzie miał takie, jakie nada mu jego właściciel.

Piękne imię to prawdziwa ozdoba, a właściciele starają się, aby zwierzak miał oryginalne miano, imię, które sprawi przyjemność, będzie pięknie brzmiało. Dama, Lord czy Hrabia to ciekawe imiona o arystokratycznym rodowodzie. Lejdi też jest dobrym imieniem dla kotka. Wybór imion dla zwierzaków jest naprawdę szeroki, a właściciele kotów wybierają najlepsze i najpiękniejsze.