rynek

Dojazdy z Warszawy do Krakowa

Kraków jest miejscem, które wielu mieszkańców Warszawy wybiera jako kierunek weekendowych wypraw, a także dłuższych urlopów. Wszak historyczna stolica Polski jest miastem pięknym, bogatym w architekturę, zabytki czy też wspaniałe kluby restauracje czy kawiarnie. Jak jednak najlepiej dostać się z Warszawy do Krakowa?

Samochodem

Pierwszą możliwością jest jazda samochodem, która zajmie nam około 3 godzin, jest to bowiem prawie 300 kilometrów. Mamy do wyboru jechać przez Radom lub przez Częstochowę. Wiele osób ceni sobie jazdę samochodem i komfort tego, że w każdej chwili praktycznie można się zatrzymać np. na stacji benzynowej czy przydrożnej restauracji i odpocząć. Jednak dla innych, samochody są zbyt ciasne i emitują zbyt dużo dwutlenku węgla do atmosfery. Dlatego te osoby wybierają pociąg.

Pociągiem z Warszawy do Krakowa

Inną alternatywą jest jazda z Warszawy do Krakowa pociągiem. Jest to o tyle dobry pomysł, że po drodze, o ile będzie dostępny bilet z rezerwacją miejsca siedzącego, będziemy mogli rzeczywiście odpocząć, poczytać książkę czy posłuchać muzyki z zamkniętymi oczami. W samochodzie tego nie zrobimy. Za bilet zapłacimy około 65 zł. Jeśli zdecydujemy się na zakup biletu wcześniej, wówczas cena bilety PKP z Warszawy do Krakowa będzie niższa!

Samolotem z Warszawy do Krakowa

Trzecia opcja jest najbardziej ekskluzywna i najwygodniejsza, a także najszybsza! Niestety też najdroższa. Aby polecieć samolotem z Warszawy do Krakowa możemy wykorzystać linie lotnicze LOT. Za taką usługę zapłacimy około 200 zł, a sam lot trwać będzie 55 minut. Więc dotrzemy do pięknego miasta Krakowa w niecałą godzinę!

Tekst napisany we współpracy z portalem o Warszawie: Wieści z Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *