Dlaczego warto zainwestować w kontenery budowlane?

Kompleksowe rozwiązania to jedna z najbardziej istotnych cech nowoczesnych przedsiębiorstw. Na budowie oprócz sprzętu, materiałów i specjalistów potrzebujemy również miejsce na magazyn, szatnie, zaplecze sanitarne oraz sypialnie pracownicze. Receptą na to są kontenery budowlane, które mogą posłużyć nam za każde z powyższych pomieszczeń. W takim razie warto zadać pytanie – jakie są zalety kontenerów budowlanych?

Do czego służą kontenery budowlane?

Najpierw zacznijmy od wyjaśnienia czym dokładnie są kontenery budowlane. Albowiem zdefiniować je można jako mobilne moduły, które na budowie mogą posłużyć jako pomieszczenia socjalne, magazynowe, noclegowe oraz narzędziowe. Cechują się niezwykłą mobilnością, przez co można je przenieść z jednego placu budowy na drugi w ciągu kilku dni oraz porównywalnie niskim kosztem produkcji i zakupu.

Zalety kontenerów budowlanych

Istnieje wiele plusów kontenerów budowlanych. Wśród najważniejszych z nich wymienić możemy:

Mobilność obiektów

Mobilność obiektów budowlanych jest obecnie niezwykle ważna. Kontenery budowlane, dzięki swojej modułowej strukturze, mogą być przenoszone z punktu A do punktu B w ciągu zaledwie kilku dni. Dodatkowo, koszt demontażu i ponownego montażu nie wynosi zbyt wiele. Kontenery budowlane są również niezwykle wytrwałymi rozwiązaniami, przez co ich transport oraz pozostawienie na warunki atmosferyczne nie będzie przysparzało zbyt wielu problemów.

Uniwersalność

Możliwość zaadaptowania kontenerów budowlanych do własnych potrzeb to niezwykle istotna sprawa dla zmiennej strategii biznesowej. Dzisiaj musisz mieć dodatkowe 10 miejsc noclegowych dla pracowników, a za tydzień będziesz potrzebował magazynu narzędziowego? Dzięki kontenerem budowlanym nie będzie to żadnym problemem, gdyż poprzez ich możliwość uniwersalnego dostosowania do nadchodzących potrzeb, remanent obiektów nie zajmie zbyt wiele czasu.

Adaptacyjność oraz elastyczność w ich produkcji, a także możliwość dalszej przebudowy

Adaptacyjność jest istotna nie tylko w sposobie aranżacji kontenerów budowlanych, ale także dla ich produkcji i dalszej przebudowy. Albowiem wiele profesjonalnych firm specjalizujących się w takich rozwiązaniach (jak chociażby uznany Mastertec) umożliwia personalizację ścian i okien, a także szerokości oraz wysokości obiektu. Dodatkowo, istniejące już kontenery budowlane mogą również zostać poddane przebudowie i generalnym remoncie – wszystko zależnie od naszych potrzeb.

Źródło: Mastertec

Stosunkowo niska cena i szybkość realizacji zamówienia

Cena kontenerów budowlanych to niewątpliwie jedna z najważniejszych zalet takiej inwestycji. Kilkumetrowe, blaszane i używane obiekty można już kupić za kilkaset-kilka tysięcy złotych. Natomiast za nowe, większe, spersonalizowane pod klienta, wyposażone w odpowiednie instalacje i dużo bardziej wytrzymałe kontenery przyjdzie nam zapłacić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Koszt wynika głównie z naszych potrzeb oraz wizji. Jednakże jest to wciąż dużo niższa cena niż budowanie budynków stacjonarnych.

Możliwość zamontowania szeregu instalacji oraz wyposażenia

Ostatnią zaletą kontenerów budowlanych wymienioną w tymże artykule z pewnością jest możliwość personalizacji wyposażenia obiektu. Albowiem jeśli pomieszczenie ma spełniać funkcję np. sypialni czy szatni, to musi być odpowiednio zagospodarowane. Dlatego większość przedsiębiorstw specjalizujących w produkcji tychże rozwiązań oferuje instalacje grzewcze, wodne, elektryczne, termiczne czy dodatkowe pokoje sanitarne (np. łazienkę).